A za našim humnom...

Tentokrát za přispění NADACE ČEZ jsme pro Vás s novým primášem Adamem Machačem a  sólisty přpravili CD z oblastí ZEMPLÍNA, SPIŠE A ŠARIŠE. Jedná se o cca 45 písní daných oblastí. Věříme a doufáme, že se Vám bude líbit tak moc, s jakou radostí jsme ho pro Vás natáčeli.

           

Celkový čas: 66:04
Vydal: za finanční podpory NADACE ČEZ FS Šmykňa
Hudební režie: František Mixa

MP3 ukázky:

 

 

Dobre je tim ženám....

Po delší odmlce další CD muziky Šmykňa. Omlazená kapela spolu se sborem a  sólisty vytvořila nový nosič plný  slovenské lidové muziky. Tentokrát výhradně z horného Gemera a okolí Rožňavy. Na desce představuje nejen spoustu písniček daného regionu, ale i nové sólisty - Danu Kissovou, Adama Musiolka, Michaelu Prepslovou a Roberta Bartoše. Ti  se spolu s těma "starýma" - Lubošem, Evou, Zuzkou,Jirkou a dalšími snažili o co nej...... výsledek.

 

 

Celkový čas: 63:39
Vydal: ve vlastním nákladu FS Šmykňa
Hudební režie: František Mixa
Hosté: Igor Františák - klarinet

MP3 ukázky:


A na vašim stoľe.....

Toto CD obsahující  vánoční písně a koledy ze Slovenska v podání Cimbálové muziky Šmykňa z Ostravy  vyšlo na podzim roku 2002.  Na nosiči jsou nejkrásnější koledy celého Slovenska. Zpívají jak už nám známí sólisti - Luboš Štancl, Soňa Zelená, Adam, Jiří ml., Eva a Jiří Machačovi, tak  i mužský a dívčí sbor. CD obsahuje 21 písní.

Celkový čas: 58:43
Vydal: ve vlastním nákladu FS Šmykňa
Hudební režie: František Mixa
Hosté: gajdy Bohdana Štanclová

MP3 ukázky:


Kebi si ti chcela.......

CD nosič vyšel na jaře roku 2001 a obsahuje celou řadu písní z různých regionů Slovenska (Gemer, Zemplín, Horehroní) v podání Cimbálové muziky Šmykňa z Ostravy. Na nosiči zpívají jak sólisti - Pavlína Žůrková, Vlasta Gonsior, Zuzka Priesolová, Marián Friedl, Soňa Zelená, Luboš Štancl, Eva a Jiří Machačovi - tak i  mužský a dívčí sbor.

Celkový čas: 72:09
Natočil: Stylton
Vydal: LM Music
Hudební režie: Jan Rokyta

MP3 ukázky:


Hraju v karčme hraju..

První CD kapely Šmykňa  vyšel  v roce 1998 u hudebního vydavatelství Stylton Ostrava. Najdete na něm písně z Myjavy, Detvy, Zemplína, Gemera, Horehroní, Štrby a Hontu. Zpívají Dana a Zuzka Berekovy, Monika Macková, Eva Machačová, Luboš Štancl a další sólisti muziky, Josef Laža a mužský a dívčí sbor.

Celkový čas: 67:41
Vydal: Stylton
Hudební režie: Jan Rokyta
Hosté: Josef Laža, Jan Rokyta

MP3 ukázky: